Metoda Pilates je kompletní cvičební program, který klade důraz na tělo jako celek.
Posiluje všechny svalové skupiny a zapojuje do cvičení  tělo, mysl a dech.

Cílem je dosažení svalové rovnováhy. Posilováním slabých a prodloužením
zkrácených svalů se zvětšuje síla, ohebnost a kontrola nad tělem bez nadměrného namáhání kloubů a zad.

Každý lektor má svůj vlastní pedagogický přístup a způsob vyjadřování,
ale základy systému  Pilates musí být pro všechny stejné.

Všeobecné zásady jsou :

  • správný postoj
  • svalová kontrola při každém cviku
  • správné dýchání
  • znalost centra síly
  • soustředění
  • přesnost

PILATES CLINIC METHOD

 

Ne vždy je klasické cvičení Pilates s jeho sestevou 34 cviků vhodné pro všechny klienty. Daniel Müller vytvořil koncept Pilates Clinic Method, kde zohlednil individuální možnosti avpožadavky jednotlivých klientů.Každý cvik klasického Pilates je u této metody modifikován tak, aby ho zvládl každý klient a neublížil si nebo nezhoršil své problémy. V této metodě se klasické pilates spojuje s fyzioterapeutickými poznatky, s metodou P.Koláře DNS, s konceptem Spirální dynamiky a vytváří tak naprosto unikátní a promyšlenou metodu.

 

U Daniel Müllera studují a stále se vzdělávají všechny naše instruktorky, protože jeho pojetí a propojení znalostí a pohybu je naprosto ojedinělé.

Petra Brožová lektorka o této metodě říká:

Pilates Clinic Method

Zdravotně funkční cvičení,které v sobě spojuje zpevnění postavy a bezpečné protažení, vhodné pro sportovce i pro klienty s bolestmi zad či kloubů. Metoda v sobě spojuje několik fyzioterapeutických konceptů, které reflektují současný sedavý styl populace, mění zaběhlé pohybové stereotypy, koriguje svalové dysbalance a zohledňuje individuální rozdíly mezi klienty. Cílem kurzu je naučit klienta zdravému pohybu nejen během cvičení, ale i při každodenních činnostech (chůze, sezení, vaření apod.)