PILATES

ROZVRH semináře

Metoda Pilates je kompletní cvičební program, který klade důraz na tělo jako celek. Posiluje všechny svalové skupiny a zapojuje do cvičení  tělo, mysl a dech. 

Cílem je dosažení svalové rovnováhy. Posilováním slabých a prodloužením zkrácených svalů se zvětšuje síla, ohebnost a kontrola nad tělem bez nadměrného namáhání kloubů a zad. 

Každý lektor má svůj vlastní pedagogický přístup a způsob vyjadřování, ale základy systému  Pilates musí být pro všechny stejné.

Všeobecné zásady jsou :
  • správný postoj
  • svalová kontrola při každém cviku
  • správné dýchání
  • znalost centra síly
  • soustředění
  • přesnost

PILATES CLINIC METHOD

Ne vždy je klasické cvičení Pilates s jeho sestevou 34 cviků vhodné pro všechny klienty. Daniel Müller vytvořil koncept Pilates Clinic Method, kde zohlednil individuální možnosti avpožadavky jednotlivých klientů.Každý cvik klasického Pilates je u této metody modifikován tak, aby ho zvládl každý klient a neublížil si nebo nezhoršil své problémy. V této metodě se klasické pilates spojuje s fyzioterapeutickými poznatky, s metodou P.Koláře DNS, s konceptem Spirální dynamiky a vytváří tak naprosto unikátní a promyšlenou metodu.
U Daniel Müllera studují a stále se vzdělávají všechny naše instruktorky, protože jeho pojetí a propojení znalostí a pohybu je naprosto ojedinělé. Petra Brožová lektorka o této metodě říká: Pilates
Clinic
Method Zdravotně funkční cvičení,které v sobě spojuje zpevnění postavy a bezpečné protažení, vhodné pro sportovce i pro klienty s bolestmi zad či kloubů.
Metoda v sobě spojuje několik fyzioterapeutických konceptů, které reflektují současný sedavý styl populace, mění zaběhlé pohybové stereotypy, koriguje svalové dysbalance a zohledňuje individuální rozdíly mezi klienty.
Cílem kurzu je naučit klienta zdravému pohybu nejen během cvičení, ale i při každodenních činnostech (chůze, sezení, vaření apod.)